godlo.png

Designed by:
Free Joomla templates Joomla Templates
Web hosting services
Gimnazjum nr 3 w Koninie
„Florencją nad Łabą”

W minionym tygodniu 11-12 grudnia grupa 40 uczniów wraz z opiekunami uczestniczyła w wycieczce szkolnej do Drezna zwanego „Florencją nad Łabą” .
Podczas objazdu i spaceru po mieście młodzież miała okazję poznać historię miasta i jego zabytki, w tym wiele budowli w stylu barokowym. Zwiedziliśmy między innymi Pałac Zwinger - architektoniczny klejnot Drezna, Zamek Królewski w którym znajduję się Skarbiec - Grünes Gewölbe (zielone sklepienie) - uważane za najbogatszy zbiór klejnotów w Europie, przeszliśmy przez Taras Bruhlowski . Zawiedziliśmy także Frauenkirche (kościół Naszej Ukochanej Pani) – luterańską budowlę należącą do jedynych w swoim rodzaju dokonań budowlanych w Europie oraz Kościół Hofkirche (Nadworny).Wieczór spędziliśmy na kiermaszu adwentowym, gdzie przy dźwiękach kolęd poczuliśmy atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, mogliśmy kupić pamiątki czy pierniki, a także spróbować tradycyjnych niemieckich potraw. W drodze powrotnej uczniowie uczestniczyli w konkursie wiedzy o Dreźnie i jego zabytkach, w którym z tą samą ilością punktów pierwsze miejsce zajęli Wiktoria Bryl z kl. 2d i Maciej Kwitowski z kl. 1g. a drugie miejsce Iga Szwacińska z kl. 2d oraz Filip Klapsa z kl. 3b.
Wycieczkę zorganizowała p. Katarzyna Winiarska, a opiekunkami były panie Jolanta Małolepsza, Agnieszka Celm – Ziółkowska i Monika Smudzińska.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
Konkurs FOX

alt

Zapraszamy do udziału w XV Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX, który odbędzie się 3 marca 2015r. 
Chętni proszeni są o wpłacanie 8 zł do swoich nauczycieli języka angielskiego do 19.12.2014r.

 
IX Konkursu Wiedzy o Antyku

11 grudnia odbył sie szkolny etap IX Konkursu Wiedzy o Antyku organizowanego przez Instytut Filologii Klasycznej UAM w Poznaniu.

W konkursie udział wzięło 10 uczniów.

Do etapu finałowego awansowała Marianna Kowalewska z 1e.

Gratulujemy!

 
KANGUR 2015

alt

19 marca 2015r. odbędzie się

XXIV MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY KANGUR 2015.

Każdy uczestnik konkursu otrzyma układankę "Magiczny wąż".

Zgłoszenia do konkursu i wpisowe 8 zł przyjmują nauczycielki matematyki do 19 grudnia.

Zachęcamy do udziału w konkursie.

 
Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt

4 grudnia w naszym gimnazjum odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt. Zawody w ramach projektu edukacyjnego zorganizowały uczennice z klasy 2f: Patrycja Bednarska, Adrianna Kozak, Julia Pawlaczyk, Julia Plucińska i Nikola Szczepańska. 

W turnieju uczestniczyło 5 zespołów z naszej szkoły: Mikołajki, Łyse, Łyse z Urban City, Pandy i Wybuchowe Atomówki. Rozegrano dziesięć meczów w systemie "każdy z każdym". Na koniec turnieju każda uczestniczka otrzymała pamiątkowy dyplom i słodki upominek.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

Opiekunkami projektu były: p. Marzena Młodzieniak i p. Małgorzata Plucińska.


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 24

Bierzemy udział w projekcie

Gimnazjum nr 3 w Koninie, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting